10.10.2023 ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

10 października obchodzimy w Polsce Święto Drzewa. O tym, jaką ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba nikogo przekonywać. Kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca.

Uczniowie klasy trzeciej  podczas spaceru rozpoznawali drzewa rosnące wokół szkoły.  Przypomnieli sobie ich budowę, znaczenie dla człowieka, zwierząt i ekosystemu. Dary jesieni posłużyły dzieciom do wykonania prac plastycznych. Z opadłych liści uczniowie wykonali piękne frotaże, które ozdobiły klasę. Owoce drzew: korale jarzębiny, żołędzie i kasztany to znakomity materiał do wykonania jesiennej biżuterii. Dzieci z zapałem nawlekały je na nici i stworzyły śliczne, niepowtarzalne sznury korali.

Drzewa to nasze wspólne dobro.

Leopold Staff pisał: „O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa…”

Tekst: M.Ch.

******************************************************************************************************************************

27.09.2023    EKOCYRKULARNI

Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w II edycji konkursu popularyzującego wiedzę o gospodarce o obiegu zamkniętym.

27 września 2023 roku odbył się pokaz eko - mody.
      W tym jednorazowym wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas młodszych. Pokaz cieszył się wśród uczniów dużym zainteresowaniem.

Naszym pomysłem na poszerzanie wiedzy i promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym było wykorzystanie surowców wtórnych do wykonania eko-stroju i zaprezentowanie go kolegom
      i koleżankom w jak najciekawszy sposób.

Zaangażowanie uczniów i rodziców było ogromne, a pomysły  niesamowite  i niebanalne.

Stałymi zadaniami szkoły promującymi ekologiczny styl życia są akcje: zbieranie plastikowych nakrętek, zbiórka elektrośmieci, segregowanie odpadów, udział w akcji „Sprzątanie świata”, promowanie Dnia Ziemi. Podczas zajęć uczniowie wykonują prace plastyczno-techniczne z wykorzystaniem surowców wtórnych.

Jesteśmy przekonani, że podjęte działania przyczynią się do dbałości o naszą planetę.

Organizatorzy; Bożena  Dworecka,  Marta Mróz

• Zespół Placówek Oświatowych w Sypniewie
      • 29 7177886 - szkoła 509964065 - administrator
      • W skład zespołu wchodzą: Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Sypniewie ul. Broniewskiego 2a 06-216 Sypniewo tel/fax: 29 717 78 86 e-mail: psp-sypniewo@tlen.pl ul. Broniewskiego 2a 06-216 Sypniewo ******************************************* Publiczne Samorządowe Przedszkole w Sypniewie ul. Broniewskiego 2a 06-216 Sypniewo tel/fax: 29 717 78 86 e-mail: psp-sypniewo@tlen.pl Poland